Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri; Endüstriler, içme ve evsel kullanımların yanı sıra önemli miktarlarda su tüketmektedir. Örneğin kimya, petrol, gıda işleme ve tekstil endüstrileri üretim, işleme, ısıtma, soğutma, yıkama, durulama ve diğer uygulamalar için suya ihtiyaç duyar. Bu tür endüstriyel su arıtma sistemleri, arıtılmış su gerektirir ve uygun su arıtma eksikliği, boru veya işleme ekipmanı içinde kireçlenme, korozyon, birikme, bakteri büyümesi ve düşük ürün kalitesi gibi sorunlara yol açabilir. Geleneksel su arıtma sistemleri işlemlerine ek olarak, endüstriyel su arıtma sistemleri, elektrodeiyonizasyon, iyon değişimi, zar sistemleri, ozon işleme, buharlaştırma ve ultraviyole ışınlama gibi özel teknikleri de içerebilir. Teknoloji seçimi, ham su kalitesine ve amaçlanan endüstriyel kullanıma bağlıdır.

Ters Ozmoz Sistemleri

Ters ozmoz, sudan yabancı kirleticileri, katı maddeleri, büyük molekülleri ve mineralleri membranlardan itmek için basınç kullanarak uzaklaştıran bir endüstriyel su arıtma sistemleri işlemidir.

Ultrafiltrasyon Sistemleri 

Ultrafiltrasyon, çok küçük partikül içeren suyu mekanik olarak filtrelemek için içi boş bir elyaf veya tabaka membran kullanan bir endüstriyel su arıtma sistemleri işlemidir.

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole UV su arıtma, sudaki bakterileri dezenfekte etmek için en etkili yöntemdir. UV ışınları sudaki zararlı patojenlere nüfuz eder ve genetik çekirdeğine saldırarak mikroorganizmaları yok eder.

Su Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma, sertliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum minerallerini iyon değişimi adı verilen bir işlemle suyunuzdan uzaklaştıran tüm evi kapsaya bir endüstriyel su arıtma sistemleri işlemidir.

Deiyonizasyon Sistemleri

Deiyonizasyon (DI), akvaryum veya hidroponik kullanım için talep üzerine yüksek oranda saflaştırılmış su üretmek için çok uygun ve uygun maliyetli bir endüstriyel su arıtma sistemleri işlemidir.

İhtiyaçlarınıza Uygun Su Arıtma Sistemlerini Bulmak İçin Sizde Şimdi Ücretsiz Teklif Alın.

https://www.globalsuaritma.com/

Call Now Button