Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri
Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri bakterileri sudan dezenfekte etmek için ultraviyole su arıtma en etkili yöntemdir. Ultraviyole (UV) ışınları, evinizin suyundaki zararlı patojenlere nüfuz eder ve genetik özlerine (DNA) saldırarak hastalığa neden olan mikroorganizmaları yok eder. Bu, üreme yeteneklerini ortadan kaldırmada son derece etkilidir. Suyunuzu Ultraviyole ışıkla dezenfekte etmek son derece basit, etkili ve çevre açısından güvenlidir. UV sistemleri, kimyasal eklemeden veya suyunuzun tadını veya kokusunu değiştirmeden zararlı mikroorganizmaların% 99,99’unu yok eder. UV su arıtma genellikle ters ozmoz sistemleri veya karbon blok filtreler gibi diğer filtrasyon biçimleriyle birlikte kullanılır.

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri Nedir Nasıl Çalışır
Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri Nedir Nasıl Çalışır

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemleri > Kimyasal Dezenfektan Sistemleri

UV sistemleri, tüm evin dezenfekte edilmesine yardımcı olmak için konut giriş noktalarında kullanım için etkili bir su dezenfeksiyon aracıdır. UV sistemleri, sudaki herhangi bir E.coli, cryptosporidium, giardia veya diğer bakteri ve virüs türlerinden şüphelenebilecek ev sahiplerine şiddetle tavsiye edilir. Sudaki bakteri veya virüsleri öldürmenin diğer yolu, kimyasal dezenfektanlar eklemek olacaktır. Bununla birlikte, özel kuyu sahipleri gibi suyu dezenfekte etmek için, oluşturdukları toksik yan ürünler nedeniyle klor veya diğer kimyasalların kullanılması tavsiye edilmez. Kendinizi su kaynaklı bakteriyel hastalıklardan korumak için bakterilerden potansiyel olarak kontamine olmuş suyu içmekten kaçınmak önemlidir.

Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri Avantajları

Kimyasal İçermez: UV arıtma, klor gibi herhangi bir kimyasal madde kullanmaz veya herhangi bir zararlı ürün bırakmaz.
Tat ve Kokusuz: UV suya herhangi bir kimyasal tat veya koku katmaz.
Son Derece Etkili:% 99,99’u yok ederek hastalığa neden olan mikropları öldürmenin en etkili yollarından biri.
Çok az enerji gerektirir: 60 watt’lık bir ampulle neredeyse aynı enerjiyi kullanır.
Düşük Bakım: Sistem türünü ayarlayın ve unutun, sadece yıllık olarak UV ampulünü değiştirin.

Ultraviyole UV Su Arıtma Sistemlerinde Sınırlamalar

Ultraviyole arıtmanın kendisi suyu içme suyu amaçlarına kadar saflaştırmak için yeterli değildir. Bunun nedeni, UV radyasyonunun yalnızca bakteri ve virüslerin tedavisinde etkili olmasıdır. UV ışığı, klor, ağır metaller ve VOC’ler (Uçucu Organik Bileşikler) gibi kirletici maddeleri ortadan kaldırmak için çalışmaz. UV sistemleri, en güvenli içme suyu için eksiksiz bir arıtma işlemi sağlamak için genellikle Ters Ozmoz Sistemleri ile eşleştirilir.

Doğru UV Birimi Boyutunu Seçme

Özel bir su kaynağından su çekiyorsanız, tüm evinizi tedavi etmeniz önerilir. En yüksek memnuniyeti sağlamak için, evinizin en yüksek talep akış hızına uyan doğru boyuttaki UV sistemini (gpm) seçin. Bu, tüm su çıkışları aynı anda açılmışsa, ana su hattınızdan ne kadar su akabileceğinin bir ölçüsüdür.

İhtiyaçlarınıza Uygun Su Arıtma Sistemlerini Bulmak İçin Sizde Şimdi Ücretsiz Teklif Alın.

https://www.globalsuaritma.com/